Autor Wątek: Tuner Manta DVB-T02, po 26-7-2013 gubi listy kanałów, niezależnie od softu  (Przeczytany 27609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andreas

• Newbie
  • *
Odkryłem, że obydwa moje egzemplarzy Manta DVB-T02, nr ser. J.... - kupione jako nówki, w markecie, w lutym 2012, "gubią się" po dniu 26-07-2013 - tj. po wyłączeniu ostatnich nadajników TV Analogowej naziemnej w Polsce, resetują w koło, tę samą listę stacji, do stanu "domyślnego"-wg nr MUX, po każdym włączeniu tunera, niezależnie od tego- jakie software mają wgrane, i jaką listę stacji sobie poprzednio ułożyliśmy, i niby zapamiętał to już tuner - obwieszczając to "komunikatem z żółtą buzią"... Jeden mój tuner ma oryginalny soft fabryczny: DVB-T02Model ver. 2, soft :11101.430585.1, wersja 1,0 "opgrogramowania- pisownia oryginalna z ekranu..." Na drugim egz. identycznego tunera, też o nr ser. J... , kombinowałem w dniach 22-23.8.2013 z softem, poszukując rozwiązania tego problemu pamięciowego, na tunerach Manta DVB-T02- z pamięcią listy stacji TV. Wgrywałem kolejno najnowsze wersje softu, do Manty DVBT02 o nr ser. J... - odkryte na tutejszym forum pomocowym Manty, nieoficjalnie sygnowanym chyba przez serwis Manty, jakby z "taką pewną nieśmiałością". Coś mi się zdaje, że służba informatyczna Manty od miesiąca głowi się, ale - póki co -nie wie - jak to ugryźć i niewiele wyjaśnia w tej sprawie, na forum pomocowym i w e-mailach do użytkowników, bo nikt nie zgłasza rozwiązania problemu, na tym forum pomocowym Manty, natomiast coraz więcej ludzi zgłasza ten błąd z pamięcią listy stacji. Nawet miejscowi Guru, od oprogramowania tego tunera, milczą jak zaklęci w tej sprawie. Instalowałem pomyślnie soft wersja 120807 i wersja 12114. Ale i ten tuner, z aktualizacją firmware też gubi pamięć, tak samo jak ten drugi, z niezmienionym firmware fabrycznym. 
Po zmianie firmware, tuner pokazuje soft Model DVB-T02ver. 5, zamiast poprzedniego -DVB-T02ver. 2 -  i nie wyszukuje już stacji zakodowanych, i co ważne, poza gubieniem pamięci listy stacji, jednak działa OK z nowym softem, z małym zastrzeżeniem, bo nie przetestowałem jeszcze na nim, po zmianie softu, różnych nagrań i odtwarzania różnych filmów i muzyki oraz fotek, ale mam nadzieję, że jest też OK, jak przed zmianą softu.
Po przywróceniu ustawień fabrycznych, tuner ustawia poniższą listę stacji, a więc wg numerów MUXÓW, i tylko to pamięta.
1   TVP 1-HD                   M 1
2    TVP Info Kraków   M 1
3   ESKA TV                   M 1
4    TTV                           M 1
5   POLO TV                   M 1
6   ATM Rozrywka           M 1
7    TVP 2                   M 1
8    Polsat                   M 2
9   TVN                           M 2
10    TV 4                           M 2
11   TV PULS                   M 2
12    TVN 7                   M 2
13    PULS 2                   M 2
14   TV 6                           M 2
15    Polsat Sport News   M 2
16   TVP 1                   M 3
17   TVP 2-HD                   M 3
18   TVP Info Katowice   M 3
19   TV Kultura           M 3
20   TV Historia           M 3
21   TV POLONIA           M 3
22    TVP Rozrywka           M 3
Zatem serwis Manty powinien pilnie coś nowego opracować i udostępnić na stronie firmowej Manty, do swoich tunerów, sprzedanych w ostatnich latach -wersja Manta DVB-T02. Bo nadawcy coś zmienili, w parametrach nadawczych stacji TV naziemnej cyfrowej, czego nie rozumie już firmware Manty DVB-T02, po lipcu 2013 (może po wyłączeniu całkowitym Analogowej TV).
Ciekawe czy inne modele tunerów Manta DVB-T też pogubiły się w liście stacji TV, i jej nie pamiętają, dla ustawień użytkownika?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2013, 23:18:24 wysłana przez Andreas »

Martin W

• Newbie
  • *
Odp: Tuner Manta DVB-T02, po 26-7-2013 gubi listy kanałów, niezależnie od softu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2013, 01:18:31 »
Pozostaje chyba tylko czekać na jakąś reakcję ze strony Manty... może poprawią soft a jeśli im się nie uda rozwiązać problemu to oddam dekoder do marketu , w którym  go kupiłem, bo nie interesuje mnie produkt , który działa jeden rok, chociaż dotychczas nie stwarzał większych  problemów i byłem z niego zadowolony.

Mam nadzieję, że ktoś  kto jest odpowiedzialny za oprogramowanie do tego tunera poczuje się do  odpowiedzialności, i będzie chciał zachować twarz... czego mu życzę... bo to jest porażka.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:04:18 »
Czy ktoś może to potwierdzić, czy jest to jednostkowy przypadek?

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2013, 23:54:17 »
Małe (ale niezbyt krótkie...) sprostowanie:
Sprawa wyjaśniła się trochę inaczej, ale w ten sposób, że to chyba jest wina nowej instalacji antenowej zbiorczej: TV/SAT/Radio plus jednak jakaś drobna zmiana, w parametrach nadawania TV/DVB-T w Częstochowie? Może MUX 3 został z opcji TON-Błeszno- zmieniony w stację "doświetlającą"?
Otóż przed założeniem w naszym budynku wielorodzinnym, zbiorczej anteny DVB-T/SAT(Hot-Bird)/Radio -na przełomie 06/07-2013 - korzystałem z mojej indywidualnej anteny siatkowej, ze wzmacniaczem w puszce antenowej, zasilanym z tunera/dekodera napięciem 5V - a pozostałe dwa tunery pobierały sygnał antenowy z rozgałęźnika pasywnego dla sygnału TV DVB-T, wychodzącego z przelotki antenowej tunera pierwszego. I tak oto w tamtym czasie, w miarę dobrze, zależnie od dnia i pory dnia, odbierałem na mojej antenie, na trzech tunerach, wszystkie dostępne w mojej lokalizacji stacje DVB-T, Ostatnio było ich chyba 21, a później doszła stacja TVP Rozrywka- jako 22-ga. Listę stacji TV, z mojego segregowania, z sygnału antenowego mojej anteny siatkowej, tunery Manta 02 i Esperanza EV101 -pamiętały bez problemów.
Antena zbiorcza:
Do każdego z 44 mieszkań naszego budynku, z dachowej i strychowej instalacji antenowej (w tym Talerz SAT) poprzez jakiś najnowocześniejszy ponoć układ elektroniki antenowej DVB-t/SAT/Radio (multiswitch, chyba szwajcarski), jako system elektroniczny zbiorczej anteny, z zasilaczem sieciowym i wzmacniaczem antenowym - poprowadzono tylko po jednym kablu koncentrycznym antenowym (75 Om). W każdym mieszkaniu założono gniazdko rozdzielające - (markowe), z trzema wyjściami, TV DVB-T + Radio + TV SAT(tylko z Hot-Birda). O ile dobrze pamiętam, to już z tego nowego gniazdka antenowego, z anteny zbiorczej, z wyjścia TV/DVB-t - pobierałem w pierwszych dniach lipca sygnał antenowy, dalej posyłany do moich trzech tunerów DVB-T, poprzez markowy, pasywny rozgałęźnik TV/DVB-T (1IN+3OUT), kupiony w sklepie firmowym DIPOL. Tunery miały wówczas wyłączone zasilanie anteny, ale nawet przy włączonym zasilaniu (co na chwilę przetestowałem) sygnał antenowy ze zbiorówki był taki sam, Od  pierwszych dni po oddaniu do eksploatacji instalacji zbiorczej, wyszukiwałem na wszystkich tunerach automatycznie listy stacji, po klika razy, ustalałem własną kolejność i one to pamiętały - i wszystko działało OK, chyba jeszcze na początku sierpnia 2013. Dopiero kilkanaście dni temu zauważyłem jakieś perturbacje na jednym z tunerów, jakby z okresową pikselozą, ale tylko na TVP2-HD, i raz nawet przeszukałem stacje automatycznie i on je jeszcze zapamiętał. Dopiero chyba 21-22 sierpnia, tuner zbuntował się na dobre i listy stacji już nie pamiętał, po wyłączeniu tunera.
Dlatego nie kojarzyłem sobie tej zmiany instalacji antenowej, z niespodziewanym zanikiem pamięci listy stacji w tunerach.
Dzisiaj sprawdziłem, dla porównania, jak te tunery zapamiętują listy stacji, ale z mojej "starej" anteny siatkowej, pozostawionej "na wszelki wypadek", właśnie dla sprawdzania, w razie awarii zbiorówki, czy coś nawaliło "w antenach" czy w moich odbiornikach. Okazuje się, że wszystkie trzy tunery, dwie Manty i Esperanza świetnie zapamiętują, tak jak dawniej, moje segregacje listy stacji TV, odbieranych z mojej anteny.
Wniosek jest oczywisty, tunery DVB-T Manta i Esperanza są sprawne, zapamiętują listy stacji TV, ustawianych przez użytkownika, ale tylko z mojej anteny indywidualnej.
Zatem coś się "poknociło" na linii: Sygnał Antenowy DVB-T, docierający do naszego budynku -i elektronika instalacji zbiorczej na naszym budynku! Bo obecnie, ta instalacja zbiorcza antenowa, już nie pozwala tunerom Manta i Esperanza, na zapamiętywanie listy stacji, wg ustawień użytkownika.
Sądzę, że Ci inni użytkownicy tunerów, którzy ok. 20 sierpnia i potem zgłaszają na tut. forum pomocowym Manty, i ewent. na innych stronach netu, brak możliwości zapamiętywania listy stacji w tunerach DVB-T, - chyba też korzystają z instalacji zbiorczej anteny, może jakieś modernizacje starych AZART? I być może te zbiorówki "nie rozumieją" teraz ostatnich modernizacji krajowej DVB-T, jaka chyba nastąpiła po 23-07-2013, tj. z wyłączeniem ostatnich nadajników analogowej TV? Poczekam, może sami nadawcy coś zmienią - po okresie budowy sieci stacji doświetlających i po dodaniu 4 kolejnych programów, do 27-4-2014 i być może sytuacja samoczynnie powróci do normy.
Póki co- mam już sposób, na obejście tego "pamięciowego" problemu, dzisiaj sprawdzony.
Po podłączeniu anteny siatkowej, na każdym tunerze można ustawić moją listę programów i pomyślnie "zapamiętać" w sofcie Tunera. Po podłączeniu anteny zbiorczej, tunery odbierają nadal poprawnie stacje TV, wg kolejności z listy zapamiętanych programów, i nic nie zmieniają, nawet po włączeniu/wyłączeniu tunera., nie resetują mojej listy programów, zapamiętanych z anteny indywidualnej, siatkowej. Dopiero po kolejnym wyszukiwaniu automatycznym stacji, i tylko z instalacji antenowej zbiorczej, tunery te znowu będą resetować listę stacji, póki coś się nie zmieni, w zewnętrznych urządzeniach i instalacjach, na co jeszcze liczę. Bo polska sieć TV DVB-T nadal jest rozwijana, doskonalona, trzeba chyba poczekać.
Nie mam podstaw reklamować usługi instalacji antenowej zbiorczej, a była ona pomyślnie sprawdzana, w każdym mieszkaniu, mierzono silę sygnału i odbiór TV DVB-T od początku był i nadal jest znakomity! Tak naprawdę to nie wiem, gdzie leży problem, na odcinku - od gniazdka zbiorówki do nadajnika TV naziemnej, z tym wadliwym obecnie, dla pamięci tunera sygnałem antenowym, niemożliwym do zapamiętania, w zakresie korekt listy stacji wg użytkownika?
Ale wyszukiwanie stacji na tunerze konieczne jest sporadycznie, w zasadzie tylko po dołożeniu nowych stacji, a potem można zapomnieć, o kolejnych wyszukiwaniach, po ustaleniu i zapamiętaniu pożądanej listy stacji, tu - korzystając tymczasowo, np. z anteny indywidualnej, jeśli zbiorcza fiksuje w tym zakresie.
Przepraszam tubylców z forum za kłopot z tymi wyjaśnieniami, a moje uwagi może przyczynią się nieco do udzielenia wyczerpujących wyjaśnień, innym delikwentom, zawracającym Serwisantom Manty głowę, takimi i podobnymi problemami. :-)))
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 00:52:29 wysłana przez Andreas »

Martin W

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2013, 08:32:31 »
A co jeśli ja posiadam od samego początku zwykłą antenę pokojową (takie dwa rozkładane druty) i do niedawna też nie było problemu ani z zasięgiem ani z ustawieniem (zapamiętaniem) programów według moich upodobań to jest TVP1 na pierwszym, TVP2 na drugim itd. a teraz niby zapamiętuje a po ponownym włączeniu tunera uparcie układa po swojemu zaczynając od Polsatu na 1szym...
Zasięg na full antena nie zmieniana i stoi cały czas w tym samym miejscu...jakaś przyczyna przecież musi być bądź to po stronie dekodera czy jego softu który "nie umie" się prawidłowo "dostosować"...do zmian w nadawaniu...

Bo tak naprawdę co obchodzi laika jakaś tam stacja doświetlająca...czy sposób nadawania...po ułożeniu kanałów po swojemu ma pamiętać i już. Zrozumiałbym gdyby taki reset wydarzył się sporadycznie np. przy dodaniu nowego programu a nie za każdym razem gdy wyłączam i później włączam dekoder. Mieszkam w Łodzi i to że gubi moje ustawienia programów już się zdarzało ale naprawdę rzadko bo uruchamiali nadajnik a to coś dodali ale później ustawiłem i było OK.
A teraz za każdym razem to samo...reset i brak możliwości zapamiętania czyli jednym słowem lipa...     

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:25:28 »
Jeśli możecie, podawajcie jaki rejon kraju, albo miasto.

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:48:20 »
Kolego Martin. Na 100% - to "Anteniarze" z polskiego DVB-T coś kombinują, w dni robocze, w godzinach 8-22 -a być może i okresowo- także i w nocy, w nadgodzinach... z parametrami sygnału DVB-T, i to już non stop od paru tygodni, przynajmniej tu- w Częstochowie.
Dzisiaj późnym wieczorem, po 22-giej - podłącz sobie jakąś sprawną antenę indywidualną, najlepiej ze wzmacniaczem, aby złapała porządnie i stabilnie chociaż kilka stacji DVB-T, a najlepiej wszystkie - potem poustawiaj programy wg upodobania, zapisz, klawiszem Exit i wyłącz tuner, potem włącz tuner. Wszystko powinno być zapamiętane. Ale powtórz to np, teraz, w godzinach pracy "Anteniarzy od DVB-T", chyba nic nie zapiszesz, bo lista będzie resetowana. Tak jest u mnie, w Częstochowie. Nie wiem kto i co kombinuje  z sygnałem, TV naziemnej -u mnie i w Twojej lokalizacji? Pewnie robią coś podobnego, bo sieć doświetlających stacji ma być skoordynowana, w całym kraju.
W Częstochowie odbieramy Sygnał DVB-T z RTCN- Wręczyca (100kW), odległego od mojego budynku ok.35-40 km - nadaje MUx1 i Mux 2, a Mux3 z odbieramy z TON- Błeszno (2kW), zlokalizowanego na miejscu dawnego przekaźnika TVP2, w peryferyjnej dzielnicy Częstochowy, o nazwie Błeszno, jadąc w stroną Katowic. TON- Błeszno odległy jest ok. 2 km od mojego budynku (a mój bud. wys. ok. 18m), ale ten maszt TON-Błeszno trochę schowany, za pagórkami i wieżowcami. Dlatego moja siatkowa antena na parterze, czasem nie radzi sobie, więc jestem zadowolony z postawienia zbiorczej instalacji, o niebo lepszej i stabilniejszej w odbiorze programów DVB-T, od mojej siatki.
Jeszcze dzisiaj w nocy, gdy pisałem te posty na forum Manty, spokojnie ustawiałem listę stacji na obu tunerach Manty02, i na jednym mam ją jeszcze do teraz, pięknie się trzyma, nie resetuje, chociaż teraz wszystkie moje trzy tunery odbierają programy z instalacji zbiorczej... Tylko na drugim tunerze Manty i na trzecim- Esperaza , dzisiaj, po 10-tej znowu testowałem listę stacji z siatki  i już nie udało się jej ponownie, trwale zapisać  To dowód, że pierwsza zmiana "Anteniarzy"  w częstochowskim DVB-T, chyba od 8:00, znowu zaczęła swoje kombinacje, z sygnałem DVB-T, przebudową systemu TV naziemnej cyfrowej. Antena siatkowa w tej chwili tak samo wyszukuje i zapisuje- w tunerze Manta i Esperanza - listę stacji, jak z instalacji zbiorczej anteny i znowu nie można zapamiętać listy stacji na żadnym z moich tunerów. Jest to zatem taki sam, zmieniony obecnie, parametr sygnału, zapisywany w pamięci tunera, uniemożliwiający zapamiętanie korekt tej listy stacji, z anteny zbiorowej i indywidualnej-siatkowej. Przypuszczam, że po 16-tej, albo po 22-giej, może nasi, "częstochowscy Anteniarze DVB-T", pracują na dwie zmiany, moja antena siatkowa najpewniej znowu zacznie "łapać tradycyjny sygnał antenowy" i będzie można znowu zapisać z tej anteny, swoją listę stacji  na tunerze.
Przestaje mnie to już bawić, a nikt nigdzie nie pisze nic na ten temat, ani w necie, ani w lokalnej prasie, ani nawet w poradach Multimedialnych, na końcowych kartkach w TOiOWO. Nawet pan J.Sadkowski i jego koledzy z Serwisu Manty -widać, że nic o tym nie wiedzą, bo nie wykonują żadnych testów odbioru stacji TV Naziemnej -i możliwości zapisu listy stacji na tunerach ich produkcji, w różnych lokalizacjach w Polsce, tam gdzie mają swoje punkty serwisowe, choćby i w Częstochowie. A przecież serwisy producentów tunerów w Polsce powinny być zawiadomione formalnie, przez EMITEL, albo KRRiT czy lokalnych operatorów MUX-ów -o takich planowanych manipulacjach, z sygnałem TV naziemnej; aby wiedzieli - co porabiać z reklamacjami klientów na ich tunery... Przecież w końcu -to jedyna już w Polsce Publiczna Telewizja -Naziemna, Cyfrowa ale z jakimiś kombinacjami, z parametrami sygnału, bez końca. I miliony ludzi robione są w ciągu dnia roboczego, w "konia", z parametrami sygnału TV naziemnej; raz mogą ustawić sobie listę programów i zapisać na swoim tunerze DVB-T, a za parę godzin znowu tego nie mogą i odwrotnie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 13:20:46 wysłana przez Andreas »

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2013, 01:19:20 »
Stało się tak, jak przypuszczałem, jeszcze w godz. przedpołudniowych dnia 26 bm.
Wieczorowa sztuczka z anteną siatkową, wyszukania z niej automatycznie listy stacji TV i posegregowania jej po swojemu, już o godz. 20:48, dnia 26-8-2013, na tunerze Manta DVB-T02 powiodła się.  To samo o godz. 10:00  nie udawało się na tym samym tunerze. 
Zapisałem tym sposobem na drugiej Mancie DVB-T02 ver.2, ta z oryg. softem fabrycznym, trwale moją listę stacji TV i nie resetuje się ona, nawet po podłączeniu do niego anteny zbiorczej, zamiast siatkowej i po kilkukrotnym wyl./włączeniu tunera.
Ale ta sama sztuka nie udała się, kilkadziesiąt minut potem, na tunerze Esperanza. Widocznie firmware Manty jest bardziej elastyczne, na grzebanie mechaników od DVB-T -w parametrach sygnału TV, albo jakieś inne magie tu działają, na sygnale DVB-T w Częstochowie. 
Może ludzie i forumowicze od Emitela -coś więcej o tym wiedzą?

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2013, 01:25:57 »
Tu jest forum Emitela, tam już ktoś z tunerem VIVA dal głos, na mój wpis - i podaje cenne uwagi, od fachowców DVB-T.
http://www.forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=31&t=5788&p=176714#p176714

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2013, 01:57:26 »
Myślę, że dobrze by było, aby serwisanci i moderatorzy z tego forum pomocowego Manty - zamiast oczekiwać załatwienia -wyjaśnienia problemu z listą stacji TV na Tunerach Manta DVB-T02, z tego wątku, przez samych użytkowników tunerów Manta, podjęli wreszcie odważną próbę kontaktu, z EMITEL-em.
Dla ułatwienia podaję link - do kontaktu: http://www.emitel.pl/kontakt 

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2013, 10:30:24 »
Jak na razie oprócz Twoich nie ma więcej zgłoszeń podobnych problemów, dlatego prosiłem żeby ktoś inny potwierdził i podał lokalizację.

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2013, 17:01:57 »
"Jak na razie oprócz Twoich nie ma więcej zgłoszeń podobnych problemów, dlatego prosiłem żeby ktoś inny potwierdził i podał lokalizację."
No i kto tu "ściemnia", jakby żarty sobie ze mnie robił - i z tych dwóch, panów JordandC - nie wiem skąd i Martin W. - z Łodzi. To oni pierwsi zaczęli się skarżyć, na tutejszym forum Manty, na ten problem z tunerem, Manty, opisany na poniższym wątku i też nic im Pan nie wyjaśnił, jak dotąd:
http://www.manta.info.pl/forum/dvbt02/manta-dvbt02-nie-zapamietuje-kolejnosc-kanalow

Pan z Emitela idzie w zaparte na swoim forum, ponoć nic  nie robią na sygnale DVB-T, ale pan z serwisu WIWA z Warszawy,  twierdzi, że to Emitel coś działa na sygnale DVB-T, a "po wakacjach" ma być znowu dobrze, z pamięcią tunerów?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2013, 17:40:49 wysłana przez Andreas »

Martin W

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2013, 18:24:03 »
Witam
Dzisiaj w Łodzi w godzinach południowych w ogóle zniknął   MUX-3 czyli nie było: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka przez jakiś czas... więc niech mi nikt nie mówi że nic nie jest grzebane...

Chciałbym potwierdzić że w dalszym ciągu nie mogę zapamiętać na moim tunerze swojej listy programów i cały czas jest to samo po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera uparcie sortuje po swojemu...

Dekoder mam już ponad rok i wcześniej takich problemów nie było nie raz ustawiałem sobie listę taką jaką chciałem co teraz jest nie możliwe. Z jakich powodów tak się dzieje nie wiem i widzę że ciężko jest się coś dowiedzieć... ale na 100% coś jest tu nie wporządku.
Pozostaje chyba tylko czekać samo się zepsuło to i samo się naprawi... może po wakacjach a może jeszcze później...

Andreas

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2013, 18:51:56 »
Kolego Martin, napisz to samo lub jeszcze dobitniej, temu ekspertowi z forum Emitela, ktory zapiera się, że niby nic nie robią na sygnale;
raz mu odpisz na tym forum dla śląska, a potem wpisz się na forum - właściwym dla Twojego województwa, może tam jest więcej postów o tym samym.
Jak zwykle, kiedy nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o kasę. Tu puśćmy wodze fantazji i teorii spiskowej; szkoda, że pan Antek M. - nie ma tunera Manty lub WIWY, albo Esperanzy...

Emitel musi chyba coś szybko i cichcem poprawiać-przerabiać, na sygnale i w stacjach DVB-T - i oczywiście nie chce płacić odszkodowań, za reklamacje gwarancyjne tunerów - a  serwisanci tunerów z nagłą sklerozą do listy stacji, nie chcą się procesować z Emitelem.
Podejrzewam, że bilingi z serwisów technicznych od Tunerów DVB-T są teraz pełne reklamacji telefonicznych od użytkowników tunerów DVB-T, nie tylko Manty, WIWY i Esperanzy, i protestów reklamacyjnych, setek tysięcy tunerów na gwarancji i pogwarancyjnych + wizyty osobiste rozeźlonych klientów, nieobytych z komputerami, więc nie piszącymi na to i inne forum serwisowe. Ale to tajemnica zawodowa. Może czas już napisać coś, do KRRiT, albo do pana Ministra z MCiA?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2013, 19:24:29 wysłana przez Andreas »

epol

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2013, 22:45:45 »
Potwierdzam. U mnie też nie zapisuje listy. Po wyłączeniu i włączeniu tunera ponownie jest lista ułożona wg muxów.

Lokalizacja - 30km od Częstochowy, 45km od Katowic, antena ustawiona na Katowice.