Autor Wątek: Tuner przestał wyszukiwać kanały! POMOCY!  (Przeczytany 3274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dekoderowiec

• Newbie
  • *
Tuner przestał wyszukiwać kanały! POMOCY!
« dnia: Styczeń 20, 2013, 12:55:18 »
Witam. Mam problem z telewizorem, a konkretnie tunerem dvb-t. Zacznę od początku. Kupiłem tuner 3 tygodnie temu, podłączyłem do telewizora i wyszukał mi 15 kanałów, wszystko ładnie jeździło. Wczoraj rano włączam TV i spragniony informacji z kraju i ze świata siadam na kanapę. Co się okazuje? "Brak sygnału" - na wszystkich 15 nalałach. No to wyszukuję kanały automatycznie raz, drugi raz. Potem ręcznie, znowu automatycznie, przywracam ustawienia fabryczne tunera, znowu automatycznie wyszukuję, bla bla - bez skutku. Tuner działa jak działał, mogę na nim oglądać filmy z pendrive itd. Jak podłączam antenę do telewizora zwykłym wejściem to mam 4 kanały (te co mają usuwać w czerwcu). Śnieżą, ale są. Mimo serii prób ciągle nie wyszukuje mi żadnego kanału na tunerze. Co mam zrobić?
woj. lubelskie, tuner: manta dvbt012, telewizor: panasonic viera. Antena siatkowa.

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Tuner przestał wyszukiwać kanały! POMOCY!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2013, 13:08:49 »
Proszę nie powielać tych samych tematów w różnych działach.

Czy na przykład u sąsiada działa wszystko ok? Może coś naprawiają/zmieniają w nadajniku.
Proszę sprawdzić tuner na przykład u sąsiada, na innej antenie.
15 kanałów to trochę mało, powinny być 3 multiplexy czyli około 20 kanałów.

Dekoderowiec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2013, 13:12:59 »
U mojego brata, który mieszka w innej części miasta jest wszystko ok. Nie mam teraz możliwości sprawdzić dekoderu na innych telewizorach itp.

Dekoderowiec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2013, 19:22:32 »
Dowiedziałem się, że może pomóc aktualizacja oprogramowania. Skąd ją pobrać?