Autor Wątek: DVBT012 nie działa pilot  (Przeczytany 12992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maka777

• Newbie
  • *
DVBT012 nie działa pilot
« dnia: Grudzień 10, 2012, 13:24:14 »
Witam

Jestem posiadaczem tunera DVBT012 od około 3 tygodni. Niestety od kilku dni mam z nim problem. Wygląda to tak jakby pilot nie działał. Po włączeniu telewizora jest wyświetlony program cyfrowej telewizji naziemnej.
Jednak żadne próby przełączania na inny program, zgłaszania, ściszania nie przynoszą rezultatu. Poprostu pilot zamarł. Podmieniłem baterię ale nic sie nie zmieniło.
Nie wiem czy jest to kwestia pilota czy czujki IR ale poprostu nic nie działa.
Sprawdziłem też połączenie tuner - czujka IR ale nic to nie dało.

Czy mam się z tunerem udać do serwisu i go zareklamować czy jest może jakaś szansa zrobienia czegos w domu?

Pozdrawiam

Manta Team 2017

• Administrator
  • Hero Member
Odp: DVBT012 nie działa pilot
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2012, 13:58:50 »
Czy pilot działa (wysyła sygnał) można prosto sprawdzić.
Wystarczy komórka z aparatem, włączasz aparat kierujesz na pilota i naciskasz przyciski na pilocie.
Jeśli się zaświeci to pilot działa.
Sprawdzenie czujki we własnym zakresie już nie bardzo się da.
Na początek więc sprawdź pilota.

Marcin Kornatka

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2012, 23:40:14 »
Pamiętaj żeby podłączyć detektor sygnalów pilot (IR). To taki kabelek z czujnikiem na koncu - trzeba go podłączyć do dekodera i nalepić w miejscu widocznym dla pilota.
Kabelek ten jest dołaczony do zestawu.

platos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2013, 19:13:23 »
Witam,

w zakupionym 1 m-c temu egzemplarzu mam dokładnie takie same objawy.
Sprawdziłem pilot wyżej opisaną metodą i dioda świeci przy każdym przycisku - zatem pilot jest sprawny.
Odbiornik IR jest prawidłowo podłączony do modułu dekodera.

Jak sobie z tym poradzić, czy to znany błąd/defekt?
pozdrawiam

platos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2013, 11:36:21 »
Witam,
jako komentarz dla potomnych:
wysyłałem tuner dwukrotnie do serwisu z racji braku reakcji na sygnał pilota.
Za drugim razem serwis stwierdził, że wszystko jest ok i odesłał. Podłączyłem w domu i wada była cały czas (jedna na klika prób wysłania sygnału z pilota była przetworzona).

...Obecnie tuner "naprawił się" i zaczęło wszytko działać ok (dla mnie jest to znak, że jakość produktu jest mizerna).
Mało poważnie zabrzmi fakt, ale wspomnę o tym: tuner zaczął działać po tym, jak zacząłem używać nawilżacza powietrza w mieszkaniu (w którym jest b. suche powietrze w trakcie zimy ze względu na ogrzewanie). Istnieje związek pomiędzy parametrami układu elektronicznego i wilgotnością powietrza (np. ref. http://www.circuitnet.com/experts/40104.shtml) co również potwierdziłoby, że w serwisie tuner "działał" a u mnie nie (inne warunki w pomieszczeniu), choć sam fakt, że od tego miałaby zależeć sprawność tego sprzętu jest dla mnie przerażająca.
I chyba nie zalecam nawilżać powietrza, żeby pooglądać telewizję, bo nie chcę wyjść na paranoika.